Jaką funkcję pełni rzeczoznawca samochodowy?

Jeżeli przydarzy nam się wypadek lub stłuczka drogowa, ubezpieczyciel wypłaca nam lub drugiemu uczestnikowi wypadku odszkodowanie, którego wysokość jest uzależniona od skutków i uszkodzeń, spowodowanych przez zderzenie. Jednak aby cały proces wypłaty pieniędzy przebiegał w sposób rzetelny, nad jego przebiegiem czuwają rzeczoznawcy samochodowi, którzy określają prawidłowość ustaleń ubezpieczycieli.

Praca biegłych rzeczoznawców samochodowych on-line

biegły rzeczoznawca samochodowyW obecnych czasach nie musimy już fatygować się i tracić swojego cennego czasu na wizyty w biurach rzeczoznawczych. Cała sprawa weryfikacji ustaleń ubezpieczycieli jest załatwiana on-line, bez wychodzenia z domu. Biegły rzeczoznawca samochodowy sporządza stosowne weryfikacje na podstawie dokumentów, które są przesyłane do niego drogą elektroniczną. Po dotarciu dokumentów i uiszczeniu zapłaty, biegły rzeczoznawca podejmuje się pracy, której owocem są ustalenia, pomocne w przeprowadzeniu całego procesu wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia danego kierowcy. Opinia weryfikacyjna składa się przede wszystkim z potwierdzenia przesłanej dokumentacji, a także wykonania opinii, która jest inna w przypadku szkody całkowitej, a inna, gdy mamy do czynienia ze szkodą częściową. Z rzeczoznawców, którzy oferują swoje usługi, korzysta coraz więcej klientów, którzy liczą na szybkie załatwienie swojej sprawy. Cały proces trwa o wiele krócej niż w przypadku fizycznego kontaktu z rzeczoznawcą.

Praca biegłych rzeczoznawców świadczących swoje usługi za pomocą internetu jest coraz bardziej rozpowszechniona. Niestety wypadki przydarzają się nam wszystkim bardzo często, a praca zdalna, bardzo skraca czas wykonania usługi, i przyczynia się do szybkiego rozwiązania problemowej dla obu stron uczestniczących w wypadku sprawy.