Jak ułatwić życie osobie niepełnosprawnej?

 

Niepełnosprawność dotyka rocznie wielu osób w całej Polsce. Są wśród nich nasi znajomi, członkowie rodziny, osoby z pracy. Mijamy tych ludzi codziennie na ulicy, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, z czym zmagają się oni każdego dnia. Niepełnosprawność ruchowa jest tą najbardziej rozpowszechnioną, która dotyka osoby w każdym wieku.

Skutery elektryczne w walce o samodzielność

sprawny skuter elektryczny trójkołowyNikt nie lubi gdy ktoś go wciąż w czymś wyręcza. Robi za niego śniadanie, idzie załatwić sprawy urzędowe, czy nawet do sklepu. Nawet ci, którym to przez dłuższy czas nie przeszkadzało, z czasem mają tego dość. Lubimy naszą niezależność i swobodę. Dlatego gdy w wyniku jakiegoś wypadku lub zaawansowanej starości nagle tę swobodę tracimy, często się załamujemy. Jednak nawet ta bariera, która wydaje się nie do przeskoczenia, dziś ma swoje skuteczne rozwiązanie. Możemy bowiem takiej osobie zakupić sprawny skuter elektryczny trójkołowy. Dzięki niemu będzie mogła ona znów sama wychodzić z domu i cieszyć się wolnością. Nie będzie uzależniona od innych i od ich wolnego czasu. Ta swoboda z pewnością pozwoli na szybsze pogodzenie się z własnymi ograniczeniami. Bowiem uzależnienie od innych i poczucie winy, że jest się dla nich ciężarem, zawsze przechodzą takim osobom przez myśl. Nawet jeśli rodzina otacza je miłością i zrozumieniem, one potrzebują się usamodzielnić. Móc robić coś tylko i wyłącznie same, tak jak bywało to niegdyś. Nie zawsze udaje się zwrócić tym osobom ich samodzielność, nie zawsze rehabilitacja daje zamierzone skutki. Jednak skuter elektryczny z pewnością da takim osobom nadzieje i poczucie swobody, która została im ograniczona.

Niepełnosprawność ruchowa jest bardzo ciężka do zaakceptowania. Tym bardziej że całkowicie uzależnia nas od innych osób. Dlatego już na początku powinniśmy zainwestować w taki skuter dla niepełnosprawnej osoby, by nie dać jej odczuć, że coś utraciła.