Jak oświetlić hale przemysłowe?

Pracowałem jakiś czas temu w zakładzie produkcyjnym, który zajmował się tworzeniem prefabrykatów, które były wykorzystywane do produkcji różnych produktów. Nie wiedziałem jednak, dlaczego czułem się codziennie coraz bardziej zmęczony w miejscu pracy, a po przychodzeniu do domu wszystko wracało do normy. Po jakimś czasie stwierdziłem, że jest to na pewno wina nieprawidłowego oświetlenia hali produkcyjnej.

Oświetlenie hali produkcyjnej oczami pracownika

oświetlenie hal produkcyjnychJako pracownik odpowiedzialny za stanie przy maszynie produkcyjnej przez kilkagdziesiąt godzin w tygodniu wiedziałem, że taka praca nie będzie łatwa. Musiałem jednak zachować pełne skupienie i już po kilku tygodniach pracy stwierdziłem, że oświetlenie hal produkcyjnych nie jest bez znaczenia. Wiedziałem, że aby dobrze oświetlić halę należy dysponować większym budżetem głównie z tego względu, że wszystkie żarówki raz na jakiś czas się przepalają. Aż w końcu mój pracodawca zdecydował się na oświetlenie hal produkcyjnych światłami LED, które stanowiły bardzo dobre rozwiązanie, które na pewno zadowoli nie tylko mnie, ale i pozostałych kolegów z pracy. Oświetlenie hal produkcyjnych pracodawca zamówił w sklepie online z oświetleniem, stąd też wiedziałem, że oświetlenie będzie dobrze dobrane i najlepszej jakości. Już po jakimś czasie od zamontowania tego oświetlenia pracowałem będąc o wiele mniej zmęczonym i to właśnie wtedy stwierdziłem, że oświetlenie odgrywa chyba najwazniejszą rolę, również jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w pracy.

Oświetlenie hal produkcyjnych światłami led zamkniętymi w oprawy hermetyczne, to również duże bezpieczeństwo. Takie oświetlenie jest mniej podatne na czynniki zewnętrzne oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia, stąd też polecane są do każdego zakładu pracy.