Jak odświeżyć elewację?

Warto zdecydować się na profesjonalne malowanie elewacji, ponieważ zostanie wykonane przez doświadczonych fachowców sprawnie oraz solidnie. Należy zastosować wysokiej jakości farbę, która będzie odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz promienie słoneczne. Dzięki dobrej farbie, elewacja będzie prezentowała się estetycznie przez długi czas.

Po co malować elewację?

malowanie elewacji pomorskieJeśli elewacje pokryte są brudem, sadzą, pleśnią czy grzybem, a ich czyszczenie nie odbywało się regularnie, koniecznie będzie pomalowanie takich elewacji. W pierwszej kolejności należy starannie oczyścić elewację z brudu, który jest już mocno wgryziony w jej powierzchnie. Należy również zastosować specjalne środki, które będą chroniły elewację przed powstawaniem mchów oraz pleśni. Następnie należy pomalować elewację specjalną, odpowiednio dobraną farbą fasadową, która będzie odporna i paroprzepuszczalna. Farba musi być odporna na warunki atmosferyczne, promienie UV oraz powstawanie mikroorganizmów. Często stosuję się farbę o właściwościach termoizolacyjnych, która również odbija promienie słoneczne, nie powodując nagrzewanie się bloku. Dzięki nowoczesnej technologii farby fasadowe są coraz lżejsze, a co za tym idzie ich nakładanie jest łatwiejsze i nie wymagają użycia tyle siły. Ze względu na powtarzalność pracy, często dochodzi do urazów mięśniowych osób, które wykonują profesjonalne malowanie elewacji. Warto zainwestować w fachowe malowanie elewacji pomorskie jest obszarem działania firmy, która ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.

Kolory farby nałożonej na elewację powinny zgrywać się z kolorami innych budynków i otoczenia. Należy zastosować spokojnie, stonowane barwy, aby bloki wyglądały estetycznie. Czysta, świeżo pomalowana elewacja prezentuje się wyjątkowo estetycznie i przyciąga inwestorów oraz kupców. Ludzie chętniej kupują mieszkania w blokach z czystą, zadbaną elewacją, niż w takich, których elewacja jest zaniedbana.