Innowacyjna automatyka do bram przesuwnych

Automat do bramy przesuwnej jest nowoczesnym, komfortowym oraz bezpiecznych rozwiązaniem, które polecane jest zarówno na posesje prywatne, przedsiębiorstwa oraz wspólnoty mieszkaniowe. Co jest istotne? bez wątpienia odpowiednio dobrane siłowniki, by bezproblemowo otworzyć każdą bramę.

Jak działa automatyka bramy przesuwnej?

nowoczesna automatyka do bram przesuwnychJak działają automaty do bram przesuwnych? Z pewnością nowoczesna automatyka do bram przesuwnych nie jest skomplikowana. Automat do bramy przesuwnej jest zbudowany z siłowników oraz elementów sterujących. Ponadto często towarzyszą mu akcesoria do bram przesuwnych. Automatyka do bram może przybierać różne rozmiary, sposób działania oraz formę obsługi. Wybór automatyki  uzależniony jest od kilku czynników – wymiarów, wagi, intensywności pracy. Prawidłowo dobrany napęd bramy przesuwnej pozwala na jej płynne otwieranie i zamykanie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych przez cały rok. W dodatku warto pamiętać, aby wybrać moc silnika według zaleceń producenta. W wyniku tego unikniemy ewentualnych problemów z otwieraniem lub zamykaniem podczas silnych wiatrów, a jednocześnie napęd nie będzie pracować na najwyższych obrotach, co może korzystnie przełożyć się na jego żywotność. W wyniku działania automatów do bram przesuwnych i automatów do bram skrzydłowych można z powodzeniem kontrolować szerokość otwarcia bramy siedząc w samochodzie czy na kanapie w domu.

Bramę przesuwną obsługuje się przy użciu pilota. Nie musi być on skierowany wprost w kierunku centrali sterującej, gdyż jest ona wyposażona w antenę, która odbiera sygnał z odległości nawet 200 metrów. Tak właśnie działa automatyka do bram przesuwnych, która jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla wielu osób, dlatego cieszy się popularnością.