Import towaru z Chin do Polski koleją

 

Chiny to ogromny rynek przemysłu. Jest to jeden z największych partnerów biznesowych Polski. Coraz częściej wiele firmy importuje towaru z Chin do Polski. Z Chin importowane są różnego rodzaju towaru w zależności od zapotrzebowania, pory roku. W przekonaniu wiele osób chińskie produkty są bardzo tanie, dlatego można na nich sporo zarobić w naszym kraju.

Organizacja importu towarów z Chin do Polski

import towarów z chin do polskiImport towarów wiąże się z opłatą celno-skarbową. Jednak zorganizowanie transportu z Chin to Polski to dość duże wyzwanie. Na rynku istnieje wiele firm spedycyjnych przeprowadzających profesjonalny import towarów z chin do Polski, wykorzystując w tym celu najczęściej transport kolejowy. Przed wyborem firmy transportowej warto zapoznać się z jej doświadczeniem, opiniami klientów. Cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Spedytor zajmuje się wszelkimi formalności związanymi z transportem. Transport kolejowy umożliwia import nawet niewielkiej ilości towaru, nie musi to być pełen kontener. Profesjonalna firma transportowa odbierze towar od kontrahenta. Zajmie się odprawą celną. W razie reklamacji można liczyć na pomoc spedytora. Firma spedycyjna jest na bieżąco z przepisami obowiązującymi w Chinach, dlatego transport odbywa się bezpiecznie, zgodnie z prawem. Na koszt importu towaru z Chin do Polski wpływa rozmiar kontenera. Transport kolejowy jest znacznie tańszy niż transport lotniczy. Przewóz towaru koleją na trasie Polska – China zajmuje ok. 15 dni.

Powstają również firmy kurierskie, które świadczą usługi importu przesyłek z Chin. Jednak takie usługi dedykowane są dla doświadczonych importerów. W takim przypadku trzeba samemu odprawić towar. Rozpoczynając działalność skupiająca się na imporcie produktów z Chin, warto skorzystać z usług rzetelnej firmy spedycyjnej.