Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Historie, które znany z filmów czy gazet to nie tylko fikcja. Do niedawna w Polsce wynajęcie prywatnego detektywa kojarzyło się z fabułą filmu akcji. Jednak dziś nie jest to już tak dziwne. Natomiast zanim udamy się do takiego specjalisty z naszą sprawą, musimy wiedzieć kilka rzeczy.

Wynajęcie detektywa – co trzeba wiedzieć?

detektyw ceny warszawaPrzede wszystkim należy sprawdzić, czy wybrany przez nas specjalista posiada licencję. Wydaje ją Komenda Wojewódzka Policji. Licencja musi posiadać numer i powinna znajdować się w bazie. Dodatkowo detektyw musi być zarejestrowany oraz posiadać ubezpieczenie OC. Tyle w kwestiach formalnych. Jednak innym zgadaniem, które oprócz renomy czy skuteczności, jest ważne, są ceny. Jeśli w grę wchodzi dobry detektyw ceny warszawa czy inne większe miasta na pewno będzie miała wysokie. Trochę taniej może być w mniejszych miejscowościach, ale niekoniecznie – w końcu jest tam znacznie mniejsza konkurencja. Generalnie dzień pracy detektywa kosztuje ok. 1000 – 1500 pln. Jednak nie można brać takie ceny za pewnik, ponieważ może ona ulec znacznemu zwiększeniu, jeśli zlecenie będzie bardzo trudne. Najczęściej najtańsze są sprawy rodzinne, związane np. z niewiernością małżonka. Przy trudnych zagadnieniach jak przestępstwa gospodarcze, gdzie śledztwo musi być bardzo wnikliwe, a do przeanalizowania są dziesiątki dokumentów. Tutaj koszty mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych za dzień. Pamiętajmy także, że detektyw, oprócz opłaty za pracę, może doliczyć np. koszty paliwa. 

Praca detektywa nie jest na pewno łatwa i wymaga dużej wiedzy i skuteczności. Dlatego też kwoty płacone za prowadzenie śledztwa są tak duże. Należy liczyć się z nimi (a także dodatkowymi opłatami), jeśli naprawdę chcemy zdecydować się na wynajęcie specjalisty do naszej sprawy.