Grill dla całej rodziny – Weber

 

Już niedługo zacznie się gorące lato i wakacje. Bardzo lubię tę porę roku, ponieważ jak tylko mogę to dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu. Uwielbiam również prace w ogrodzie. Posiadam całkiem spory ogródek, w którym mam wiele drzewek i rabat kwiatowych. W ogrodzie jest też altanka i patio, na którym od czasu do czasu organizuję spotkania ze znajomymi i rodziną.

Spotkania przy grillu

firma weber - grillBardzo dobrym rozrywką i okazją do spotkania jest urządzenie grilla. Każdy z gości ma okazję skosztować kawałka mięsa przygotowanego na świeżym powietrzu. Firma weber – grill pozwala przyrządzić za jednym razem dużą porcję kiełbasek, czy karkówek, dzięki dużej powierzchni rusztu. Moim popisowym daniem jest karkówka marynowana w miodzie. Ale na spotkaniach są też osoby, które niekoniecznie mają ochotę na ciężki kawałek mięsa. Dla nich przygotowuję grillowane warzywa, jak na przykład cukinia. Również dla dzieci staram się przygotować coś lekkiego, co z ochotą zjedzą. Przygotowuję kolorowe szaszłyki z piersi kurczaka i dużej ilości warzywek – papryka, cebula, brokuł itp. Na spotkania przy ruszcie każdy z gości przynosi dodatkowo jakąś sałatkę lub napój. Uwielbiamy w ten sposób spędzać wieczory. Dzieci wesoło biegają w ogródku, skaczą na trampolinie i dokazują. A my możemy się zrelaksować po ciężkim tygodniu pracy, pożartować i złapać trochę promieni słonecznych. Oczywiście jeśli nie pojawią się komary lub nie nadejdzie ciężka, burzowa chmura.

Gdy kończy się sezon na kiełbaskę z grilla cały sprzęt dokładnie zabezpieczam. Ponieważ sam grill jest z blachy, więc wstawiam go do garażu i przykrywam dodatkowo płachtą. Dzięki temu nie dostanie się do niego woda, czy mróz, które mogłyby go uszkodzić i spowodować korozję. Meble tarasowe również wędrują do garażu. Altankę również zabezpieczam przed niekorzystną pogodą.