Farbowanie henną na czarno

 

Powstało wiele mitów na temat farbowania włosów henną, zwykle są one efektem złych doświadczeń osób, które niewłaściwie podeszły do sprawy. Henna wymaga wcześniejszego zapoznania się z tematem, głównie po to, by nie otrzymać niechcianego koloru włosów.

Jaka henna farbuje na czarno?

czarna henna KhadiNaturalna henna tak naprawdę nie może zafarbować włosów na głęboką czerń, ponieważ jedyne kolory, jakie można uzyskać przy jej użyciu to rudości i głębokie brązy. Czysta henna, czyli chna, zawierająca w składzie jedynie lawsonia inermis, barwi włosy na intensywną rudość. Dopiero dodanie do niej innych składników pozwala uzyskać odmienne efekty. W przypadku czarnej henny łatwo trafić na farby z chemicznymi domieszkami, a przecież nie o to chodzi w naturalnym farbowaniu. Warto wcześniej sprawdzić opinie na temat firm produkujących hennę i poczytać składy na pudełkach. Do pewniaków można zaliczyć farby Khadi, które mają bardzo dobrą opinię, choć nie należą do najtańszych. Czarna henna Khadi dostępna jest w dwóch rodzajach: czyste indygo i indygo z domieszką. Ta pierwsza gwarantuje efekt czerni w zimnym, niemal niebieskim odcieniu. Jest to głęboka czerń polecana osobom zdecydowanym na taki kolor, nie da się bowiem wypłukać barwnika z włosów. Druga wersja czerni to kolor nieco cieplejszy, gdyż oprócz indygo w składzie znajdziemy również naturalną hennę i amlę. Kolor pod światło może się wydawać brązowy, a jeśli się nam znudzi, istnieje spore prawdopodobieństwo, że po czasie nieco zblaknie lub da się rozjaśnić chemicznymi metodami.

Niestety, nie istnieje możliwość rozjaśnienia włosów przy użyciu samej henny. Ziołowe farby to dobry wybór dla osób, które mają dość niszczenia włosów farbami chemicznymi, ale są zdecydowane na jeden konkretny kolor. Henna wyraźnie poprawia stan włosów, wygląda naturalnie i nie spiera się.