Fantastyczne prace trójwymiarowe

 

Zapewne każdy z nas interesuje się rozrywką, która polega na oglądaniu filmów. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się technika trójwymiarowa, która zaczęła wypierać dwuwymiarowe filmy animowane. Dzięki 3D możemy oglądać bardzo realistyczne produkcje. Niestety, wielu z nas nie wie jak wymagająca jest praca na tym stanowisku.

Najlepsze prace animatora 3D

animacje 3dMyśląc o produkcjach trójwymiarowych każdy z nas będzie miał nieco inną wizję filmów, które mu się najbardziej podobały. Mimo ot bardzo rzadko zastanawiamy się nad tym czy praca ta jest raczej ciężka, czy banalnie prosta. Jak się okazuje animacje 3D nie są aż tak proste i szybkie do wykonania, jednak efekty potrafią być cudowne. Dzieje się tak, gdyż animator poświęca wiele godzin na planowanie oraz rozrysowywanie projektu klatka po klatce zanim jeszcze rozpocznie pracę na wymodelowanej postaci do gry czy filmu. Ważne jest podkładanie prowizorycznych rysunków do dźwięku i sprawdzanie czy dane klatki spodobają się innym. Istotne jest też szukanie różnorodnych referencji, aby wiedzieć w jaki sposób działa ciało ludzkie, zwierzęce, a niekiedy i maszyny albo przedmioty. Niejednokrotnie można spotkać się z tym, że animator nagrywa sam siebie, aby mieć najlepsze opcje. Dopiero mając pewność pomysłu, referencji oraz samego klimatu animacji może rozpocząć pracę w specjalnym programie do tego przystosowanym. Tutaj też praca zajmie nieco więcej czasu.

Jak się okazuje praca animatora jest wyzwaniem dla wielu osób, jednak najlepsze jednostki w tej pracy potrafią wiele godzin spędzić na planowaniu pomysłu. Dzięki temu możemy oglądać najlepsze produkcje, mimo iż często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak długo ktoś siedział nad daną animacją postaci czy przedmiotu. Doceńmy ich pracę.

Kreatywne animacje 3D można znaleźć na: https://m8house.com/