Eleganckie wesele czy wystawny piknik?

Rynek weselny podbijają od niedawna sielskie sesje zdjęciowe – młoda para w zbożu, w stodole, w lesie. Rustykalne przyjęcie to hit internetu. Młodzi rezygnują z wystawnych i drogich, bogato zdobionych sal na rzecz prostoty. Zaślubiny w małym kościółku albo w urzędzie, a potem potańcówka wśród przyrody to marzenie niejednego narzeczeństwa. Jednak nawet takie, pozornie łatwe w organizacji, wesele trzeba dobrze przemyśleć.

Wesele pod namiotem

namioty imprezowe wynajemPo pierwsze, musimy wziąć pod uwagę pogodę. Wesele na łonie przyrody to świetny pomysł, o ile noce nie są zbyt zimne. Nie chcemy przecież, żeby babcia dostała grypy, a panna młoda musiała całą noc ukrywać suknię z cienkiej koronki pod pożyczonym płaszczem. Takie przyjęcie warto więc zaplanować na lato, ale nawet to nie gwarantuje nam odpowiedniej temperatury. Oczywiście, nie jest to przeszkoda nie do przeskoczenia, o ile tylko pomyślimy o niej odpowiednio wcześnie. Niezależnie od prognoz, powinniśmy przygotować się na chłód i mieć w zanadrzu zgrabne farelki albo pochodnie, które ogrzeją i równocześnie nie zrujnują klimatu. Druga sprawa to zadaszenie. Jeśli chodzi o namioty imprezowe wynajem wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Taką tymczasową salę balową firma przywiezie i rozłoży, a po przyjęciu zajmie się jej demontażem. To bardzo ważny i obowiązkowy element, który uchroni nas przed deszczem. Poza ścianami (które możemy pozostawić zwinięte, jeśli pogoda dopisze) powinniśmy też zatroszczyć się o podłogę. Nikt przecież nie chce tańczyć w błocie. Zwykle wystarczy kilka palet albo jednorazowa drewniana konstrukcja, która jest tania i dodatkowo naprawdę dobrze wygląda.

Wesele w lesie, na łące czy ogrodzie nie jest dla każdego. Na pewno nie warto się do takiego stylu zmuszać. Jeśli nie jesteście miłośnikami przyrody, boicie się robaków i wydaliście naprawdę dużo na ślubne buty, których za wszelką cenę nie chcecie pobrudzić – odpuśćcie. To ważny dzień i warto zaplanować go zgodnie z własnym upodobaniem, a nie najnowszymi branżowymi trendami.