Ekologiczne rozwiązania termoizolacyjne

Wybierając materiał termoizolacyjny, należy kierować się różnymi czynnikami. Obecnie na polskim rynku korzysta się z takich materiałów do ociepleń jak np. styropian, wełna mineralna, włókno skalne, pianka poliuretanowa. Ta ostatnia cieszy się największym zainteresowaniem.

Płyty warstwowe spełniające normy bezpieczeństwa ogniowego

płyty pir w niskiej ceniePoliuretan można zastosować nie tylko w postaci pianki (natrysku), ale również w postaci płyt warstwowych, które w swoim wnętrzu zawierają izolacyjną substancję. Stosowanie płyt warstwowych zapewnia nie tylko szybszą, ale również tańszą budowę. Montaż płyt PIR jest bardzo łatwy! Ocieplanie dachów płytą poliuretanową stało się obecnie bardzo modne. Jest to jeszcze łatwiejsze niż natrysk pianki poliuretanowej. Poza tym płyty warstwowe wyglądają o wiele bardziej estetycznie. W przypadku stosowania płyt warstwowych możliwość wystąpienia trudnych do naprawy błędów wykonawczych jest praktycznie minimalna. Można kupić płyty pir w niskiej cenie w wielu hurtowniach z artykułami dla budownictwa. Płyty PIR charakteryzują się bardzo dużą sztywnością. Dzięki temu można zaoszczędzić na deskowaniu poddasza. Od razu można położyć na poddasze płyty poliuretanowe i nie martwić się zakupem innych, drogich materiałów. Płyty warstwowe spełniają normy w zakresie bezpieczeństwa ogniowego, które w budownictwie są bardzo ważne. W płytach znajduje się spieniona pianka poliuretanowa PIR, która jest materiałem niepalnym. Płyty są też materiałami niekapiącymi.

Gdyby doszło do pożaru, płyty warstwowe PIR będą chronić inne warstwy przed działaniem płomieni. Oprócz tego płyty warstwowe PIR traktowane są jako materiał ekologiczny. Są one całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego. Można poddawać je recyklingowi, a następnie ponownemu użyciu w budownictwie. Pianka jest wolna od związków, które niszczą warstwę ozonową.