Efektowne lakiery do malowania samochodów

Lakiery samochodowe są często bezbarwne, tak by nie zaburzać wyglądu lakieru, położonego na karoserię samochodu. Mają one bowiem za zadanie chronić farbę, i zapobiegać zniszczeniom po wystawieniu na działanie warunków pogodowych na drodze, zwłaszcza kurzu i wody, najbardziej niszczących czynników.

Kolorowy lakier do karoserii samochodowej

kolorowe lakiery samochodoweNiektórzy kierowcy preferują jednak co bardziej niesubstandardowy wygląd samochodu, toteż stosują przezroczyste, kolorowe lakiery, które mogą w bardzo dużym stopniu zmienić wygląd dowolnego lakieru na samochodzie.  Nowoczesne kolorowe lakiery samochodowe służą właśnie do zmian wyglądu pojazdu, aczkolwiek są one dokładnie tak samo odporne i chronią dobrze lakier jak ich zwykłe odpowiedniki. Co więcej, odpowiednie zastosowanie lakieru może zdecydowanie poprawić wygląd samochodu, kolorując podstawową farbę w sposób jaki nie był możliwy do wykonania podczas używania zwykłych przezroczystych lakierów. W sklepach motoryzacyjnych coraz częściej pojawiają się nowoczesne, nietypowe i coraz bardziej imponująco wyglądające lakiery, zarówno o barwie dość konwencjonalnej, jak i zdecydowanie nowatorskich kombinacjach kolorów. Należą do bardzo łatwych do nakładania na farbę karoserii, i można je nakładać w domowych garażach bez potrzeby korzystania z usług zakładów lakierniczych.

Nowocześniejsze, bardziej nietypowe lakiery należy jednak aplikować profesjonalnym sprzętem, dlatego wizyta w warsztacie lakiernictwa samochodowego jest niezbędna. Wielu producentów lakierów koloryzujących oferuje również tabele koloryzacji, pokazujące efekty połączenia niektórych bardzo popularnych farb samochodowych i konkretnego lakieru, tak by można było je ocenić przed nałożeniem na farbę i sprawdzić czy będzie to pożądany efekt.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Mechanika