Detektyw znalazł oszusta

Firma w jakiej pracuję miała ostatnio poważne problemy finansowe. Wszystko przez nieuczciwego księgowego. Szef miał podejrzenia, że coś jest na rzeczy, ale księgowy zawsze mógł to wytłumaczyć, a to nowe opłaty skarbowe, a to jakaś korekta faktury przyszła. Szef chciał się mu bliżej przyjrzeć i wynajął detektywa.

Detektyw był niezbędny

detektyw z TarnowaJednak zanim podjął on zlecenie to nasz księgowy dał nogę. Nie przyszedł do pracy, wyłączył komórkę, nie odpisywał na wiadomości. Po prostu zniknął. Zatem detektyw z Tarnowa musiał teraz znaleźć naszego oszusta, żeby załatwić sprawę. Dobrze, że przynajmniej został wynajęty profesjonalista, bo tak niczego byśmy nie działami. Ten detektyw z Tarnowa podjął się obserwacji, bo już było wiadomo, że to on jest winny wyprowadzeniu pieniędzy z firmy. Zawsze były to małe kwoty, jednak całość to było prawie dziesięć tysięcy. Warto było jednak odzyskać te pieniądze, o mniejsze kwoty pewnie szef by się tak nie starał. Mieliśmy powiedzieć śledczemu wszystko co o nim wiemy, z kim się spotykał, gdzie mieszkał, gdzie miał rodzinę, gdzie wyjeżdżał na wakacje. Tym sposobem wiedział gdzie zacząć swoje śledztwo. Trwało to jakiś tydzień kiedy szefg dostał wiadomość, że księgowy został znaleziony w swoim domku letniskowym. Pewnie myślał, że nikt nie pamiętał jak mówił, że tam wyjeżdża czasem na ryby. Były porobione zdjęcia, wszystko udokumentowane. Policja mogła wkroczyć do akcji i aresztować księgowego. Detektyw spisał się na medal, wszystkim się zajął, więc to były dobrze zainwestowane pieniądze.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Większość pieniędzy została odzyskana, księgowy poszedł do więzienia za kradzież, a sprawa zakończyła się pomyślnie. Zatrudniliśmy teraz nowych fachowców od finansów, a wszyscy są sprawdzani najdokładniej jak się da.