Depilacja laserem idealna dla osób ze skórą wrażliwą

 

Golenie włosów co kilka dni może być uciążliwe – zwłaszcza dla kobiet. Włosy pojawiają się pod pachami, na nogach, w miejscach intymnych, na rękach, szyi i w wielu innych miejscach. Alternatywą dla tradycyjnej maszynki czy golarki może być depilacja laserowa.

Zastosowanie depilacji laserowej na różne partie ciała

depilacja laserowa SzczecinOkazuje się, że jest to też idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na podrażnienia po zwykłym goleniu. Maszyna do golenia często wywołuje np. zapalenie mieszków włosowych. Wtedy skóra staje się zaczerwieniona, niejednokrotnie dochodzi do gromadzenia się wysięku w obrębie mieszka włosowego, a nawet ropnego zapalenia. W takiej sytuacji nie pomagają nawet kremy do depilacji ani specjalne balsamy. Rozwiązaniem może być właśnie depilacja laserowa, która stosowana jest w wielu salonach piękności. Wbrew pozorom popularna depilacja laserowa Szczecin jest bezpieczna i można ją stosować na różne partie ciała. Kobiety najczęściej stosują depilację laserową na nogi lub pachy oraz miejsca intymne. Trzeba jednak pamiętać, że jeden zabieg laserowej depilacji włosów nie wystarczy. Potrzeba co najmniej kilka zabiegów, by mieć spokój z odrastającymi włosami na kilka miesięcy. Depilacja laserowa może przyczynić się do nieodrastania włosów w danym miejscu nawet przez kilka lat! Dlatego warto zainwestować w taki zabieg. Laser nie tylko depiluje, ale też leczy skórę (stany zapalne i inne).

Miesiąc przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej trzeba zaprzestać golenia tradycyjnymi metodami. Działanie lasera jest bardzo proste. Prowadzi on do zniszczenia korzenia, czyli cebulki włosowej. Jeśli cebulka zostanie zniszczona, jej odrośnięcie zajmuje bardzo dużo czasu. Tradycyjne metody golenia nie niszczą cebulek włosowych tylko obcinają włosy przy powierzchni skóry, a więc tylko w obrębie łodygi włosowej.