Czym jest smartboard?

Technologia dwudziestego pierwszego wieku skutecznie wypiera większość rzeczy jakie były nam znane i zastępuje je znacznie lepszymi rozwiązaniami. Tak właśnie jest w przypadku standardowych tablic szkolnych, po których zwykło się pisać kredą lub markerami.

Polecane smartboardy od producentów

polecana smartboardUczniowie z pokolenia, które nie zna życia bez internetu i interaktywnych technologii, potrzebują innego sprzętu niż poprzednie pokolenia. Obecne pokolenie zdobywa informacje zupełnie w inny sposób i potrzebuje do tego zupełnie innych bodźców. Dlatego zwykłe tablice zostają powoli wypierane przez interaktywne tablice zwane smartboardami. Ta technologia nie ma limitu wieku i mogą z niej korzystać zarówno najmłodsze dzieci, jak i studenci. Dzięki smartboard łatwiej jest zaangażować uczniów do współpracy oraz tworzyć interaktywne, inspirujące lekcje. Najlepsza, polecana smartboard jest dostępna w różnych rozmiarach. Od standardowych po wielkoekranowe, przypominające ekrany do projektorów. Przy interaktywnej smartboard może przebywać jednocześnie do czterech osób, co umożliwia rywalizacje przypominające quizy lub teleturnieje. Smartboard jest również bardzo praktyczna przy nauczaniu dzieci z klas początkowych. Jest tak ponieważ małe dzieci zapamiętują intuicyjnie, a wyświetlane na smartboard obrazy i towarzyszące im dźwięki są bardzo sugestywne. Oprogramowanie do smartboardów jest bardzo proste w instalacji, a obsługa tablicy nie wymaga specjalnych szkoleń, ani przygotowania, gdyż w obsłudze przypomina tablety oraz komputery. 

Uczniowie wymagają nowych technologii, a stare, klasyczne tablice to dla nich archaizm, z którego korzystanie jest niepraktyczne i mało angażujące. Smartboady można zamówić w internecie, bezpośrednio u ich producenta, a ich koszt jest zależny głównie od rozmiaru.