Czy warto używać mydła do włosów?

Rynek kosmetyczny oferuje coraz więcej naturalnych produktów nie tylko do makijażu, ale i do pielęgnacji. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się specjalne mydełka do włosów, które zastępują znane dotychczas szampony. Przy wyborze mydła powinniśmy postępować tak jak z innymi środkami myjącymi – czytać składy i dobierać produkty do typu włosów. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jak myć włosy mydłem, aby uzyskać upragniony efekt?

Jak poprawie używać mydła?

mydło do włosówPierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać przy zakupie mydła, jest wybór produktu przeznaczonego do naszego typu włosów. Tak jak w przypadku szamponu trzeba zwracać uwagę, czy jest to kosmetyk nadający się dla włosów suchych, przetłuszczających się czy ze skłonnościami do łupieżu. Dobrze jest również spojrzeć na skład, który prócz olejów powinien też wyróżniać się ziołowymi wyciągami, między innymi ze skrzypu, pokrzywy czy korzenia łopianu. Poza samym zakupem mydła musimy również zapoznać się z zasadami dotyczącymi jego prawidłowego używania. Po dokładnym namoczeniu włosów powinniśmy nacierać je mydłem w kierunku końcówek. Warto dodawać trochę wody, aby uzyskać efekt piany. Czynność powinno powtarzać się trzy razy, przy czym przy ostatnim nacieraniu warto pozostawić mydło do włosów na powierzchni skóry przez kilka minut – da to rezultat podobny do tego, który zapewnia odżywka. Po wykonaniu zabiegu powinniśmy dokładnie spłukać mydło letnią, niegorącą wodą. Warto pamiętać też o tym, że pierwsze umycia mogą nie dawać takiego efektu, jakiego byśmy sobie życzyły. Jest to jednak spowodowane zmianą kosmetyku i koniecznością dostosowania się włosów do nowego specyfiku.

Dobre mydełko do włosów to ciekawy sposób na naturalną i zdrową pielęgnację. Aby wybrać odpowiedni produkt, powinniśmy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie i skład. Poprawne używanie mydełka zakłada trzykrotne namydlenie i dokładne spłukanie produktu letnią, zamykającą łuski włosa wodą.