Czy deskę pełną twinson można poddać recyklingowi?

Współczesne systemy tarasowe wykonane z drewna, jak również deski ogrodzeniowe dają się w pełni poddawać recyklingowi. Wielu producentów oferuje również gwarancję zwrotu. Tworzywo WPC, wykonane z tworzywa sztucznego, trwale przetworzonego drewna jodłowego i dodatków optymalizujących materiał, zostało certyfikowane przez PEFC.

Jak poddać recyklingowi deskę pełną twinson?

deska pełna twinsonCertyfikat PEFC potwierdza zrównoważoną i odpowiedzialną gospodarkę leśną, która bezwzględnie odrzuca stosowanie pestycydów i lasów. Elementem drewnianym w deskach WPC jest stuprocentowe drewno jodłowe. drewno jodłowe. Lasy jodłowe regenerują się znacznie szybciej niż lasy tropikalne, dzięki czemu wykorzystanie drewna jodłowego nie stanowi zagrożenia dla zasobów leśnych planety. Mniejsze kawałki odpadków z desek Twinson (WPC) mogą być usuwane w zwykły sposób w odpadach domowych. Jeśli chodzi o wyroby o większej objętości, jak np. deska pełna twinson, to na 95 procent można być pewnym, że można je wyrzucić do miejscowej spalarni. Jednakże produkty Twinson można również zwrócić bezpośrednio do firm będących dystrybutorami tej technologii. Mniejsze ilości są zbierane i wysyłane z powrotem do tych firm przy użyciu dostarczonej uprzednio torby. Produkt jest następnie wysyłany do wewnętrznego procesu recyklingu danej firmy. Większe ilości można zbierać na paletach, a następnie wysłać do siedziby producenta.

Dystrybutorzy systemów Twinson z reguły pobierają opłatę pokrywającą koszty logistyczne. W tym przypadku materiał WPC jest również włączany do wewnętrznego procesu recyklingu. Podsumowując: Kiedy taras dosięga kresu swych dni, pojawia się pytanie, co zrobić z materiałami. W przeciwieństwie do drewna liściastego i płyt kamiennych, produkty WPC, takie jak Twinson, mogą być nawet usuwane w odpadach domowych.