Części Al-Ko do piły spalinowej

Nadszedł czas na porządki w ogrodzie, a jesień jest do tego idealna. Wiosną nie zawsze można formować drzewa i krzewy, a latem to już w ogóle. Wtedy się je osłabi i nie ma szans na owocowanie ani kwitnienie. Lepiej jest się tym zajmować zawczasu, ściąć jak trzeba i zabezpieczyć wszystko maścią ogrodniczą, by ochronić rośliny przed grzybami.

Części zamienne i naprawa piły

części alkoNiestety, podczas przycinania jednego drzewa uszkodzona została osłona piły. Jest ona gwarantem bezpieczniej pracy, więc nie chciałam pracować, dopóki nie zostanie naprawiona. Osłonę próbowałam skleić, ale niestety nie chciała się trzymać. Dzwoniłam po różnych sklepach ogrodniczych, ale nie znalazłam tego co chciałam. Dopiero jak trafiłam na specjalistyczny sklep online to tam mieli części alko. Widziałam tam mnóstwo części zamiennych, ale wśród nich była i obudowa do mojej piły. Sprawdziłam jej specyfikację techniczną, a w sklepie upewniłam się, że będzie kompatybilna z moim modelem kosy. Obsługa w sklepie była bardzo miła i wszystko udało mi się od razu załatwić. Zamówiłam obudowę Al-Ko i czekałam na przesyłkę. Doszła już następnego dnia. Wszystko było tak należy, od razy zabrałam się za wymianę obudowy. Pasowała idealnie, włączyłam piłę i przycięłam testowo jedną gałąź. Obudowa znowu spełniała swoje zadanie. Podobało mi się także to, że miała inny kolor niż poprzednio, bo tak miałam białą obudowę, na której widać było wszelkie zabrudzenia, a teraz miałam czarną. Pasowała jednak do całości.

Teraz moja piła spalinowa znowu może być użytkowana w ogrodzie przy jesiennej sesji formowania roślin. Części Al-Ko szybko się wymienia, na stronie sklepu są dobrze opisywane. Cieszę się że mogłam znowu wrócić do prac ogrodowych, tak by przyciąć wszystkie drzewka owocowe i bukszpan, by miały odpowiedni pokrój i dobrze się prezentowały.