Ciśnienie w oponach sprawdzisz w serwisie

Prawidłowe ciśnienie w oponach jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa jazdy, ale ma ono również wpływ na kwestię spalania paliwa podczas jazdy. Jeśli napompujemy opony zbyt mocno to może dojść do ich uszkodzenia w trakcie jazdy. Jeśli opony będą za słabo napompowane to wzrośnie spalanie i może być to różnica sięgająca nawet pół litra na sto kilometrów.

W każdej chwili można podjechać do serwisu

serwis ogumienia w opoluSprawdzenie ciśnienia w oponach najlepiej wykonać w najbliższym serwisie ogumienia. Można podjechać bez kolejki, bo taki test na ciśnieniomierzu trwa kilka minut wraz z ewentualnym dopompowaniem. Największy i najpopularniejszy serwis ogumienia w Opolu zaleca sprawdzanie ciśnienia przynajmniej raz w miesiącu. A to dlatego, że ciśnienie zmienia się wraz z temperaturą powietrza. Wynika to z tego, że przy zwiększaniu się temperatury na zewnątrz cząsteczki powietrza poruszają się ze zwiększoną prędkością. To już czysta fizyka, ale chodzi o to, że jak na dworze jest cieplej to i ciśnienie w oponach rośnie. I oczywiście odwrotnie, zimą ciśnienie w kołach może gwałtownie spaść. Regularna kontrola tego stanu rzeczy daje kierowcy pewność, że jazda samochodem jest całkowicie bezpieczna. Sprawdzenie ciśnienia w serwisie to najlepszy sposób na zadbanie o tą kwestię. Możemy być wówczas pewni, że pracujący w nim serwisanci wiedzą, jakie ciśnienie w oponach powinno być w danym modelu pojazdu. Bo zalecane ciśnienie w oponach zależy właśnie od marki i modelu samochodu.

Serwis ogumienia można odwiedzić również w celu sprawdzenia ciśnienia w oponach. Trzeba sprawdzać je regularnie, gdyż poziom ciśnienia ma wpływ zarówno na bezpieczeństwo jak i na spalanie. Wzorcowy poziom ciśnienia pokazany jest na tabliczce znamionowej, którą znajdziemy na ramie samochodu po stronie kierowcy.