Bydgoskie firmy z wyposażeniem cukierni w ofercie

Gdy pewnego dnia wróciłam do domu po pracy, podjęłam decyzję, że chcę otworzyć coś swojego. Mam dosyć pracowania na kogoś i przynajmniej chcę spróbować. Może się nie uda i będę chciała wrócić na etat, a może nie. Z wykształcenia jestem technikiem żywienia, ale gotowanie nie sprawia mi wielkiej frajdy.

W co trzeba wyposażyć cukiernię?

wyposażenie cukierni BydgoszczAle pieczenie już tak. Razem z moją ciocią uwielbiamy razem, tworzyć ciasta, piec ciasteczka, nadziewać pączusie. Gdybym otworzyła cukiernię, robiłabym to, co sprawia mi przyjemność. Musiałam wynająć lokal i wyposażyć go; ręce do roboty już czekały. Ciocia kiedyś wspominała o własnej cukierni, ale nigdy nie miała głowy do przepisów, formalności, sanepidów i innych podobnych wymogów. Będzie idealnie spisywała się w roli cukiernika, a ja postanowiłam zająć się lokalem. W Bydgoszczy jest mnóstwo sklepów i hurtowni. Niemożliwym było, bym nie znalazła takiego z wyposażeniem cukierni. Kwestią była cena, ale miałam odłożone pieniądze na ten cel. Największa kwota potrzeba była na piec, mikser planetarny i witrynę chłodniczą. Tego nie miałam i po prostu musiałam kupić. Drobniejsze rzeczy: foremki, dzbanki czy pędzelki kosztowały tak mało, że nawet nie zawracałam sobie nimi głowy. Przeszukałam ogłoszenia w prasie i internecie wyposażenie cukierni Bydgoszcz, a międzyczasie złożyłam dokumenty o dofinansowanie. Wyposażenie cukierni to też lada, ale i stoliki z krzesełkami. Planowałam podawać na miejscu również pyszną kawę. Kto jej nie kupi do ciastka?

Na początku miałyśmy mały punkcik i mały ruch. Jednak po jakimś czasie klienci docenili brak chemii w naszych produktach i oryginalny smak ciastek. Wprowadziłyśmy naturalne lody do oferty, a ja postanowiłam zrobić kurs baristy. Mamy swoich stałych klientów, którzy przychodzą regularnie, a ja nareszcie jestem spełniona zawodowo.