Blacha jest ważnym materiałem ochronnym

Szybki rozwój techniki owocuje coraz nowszymi i lepszymi rozwiązaniami produkcyjnymi. Wiele elementów staje się powiązanych ze sobą. Niektóre elementy konstrukcyjne wymagają stosowania dodatkowej osłony. To właśnie odpowiednio ukształtowana i wyprofilowana blacha spełnia tę rolę. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt?

Blacha osłania nie tylko elementy maszyn

płaszcze blaszaneW przemyśle mamy do czynienia z wieloma rodzajami blachy. Różni je nie tylko gatunek, ale również indywidualne właściwości technologiczne. W celu zabezpieczenia izolacji wykonanej z wełny mineralnej, poliuretanu lub kauczuku syntetycznego stosuje się odpowiednio wytworzone płaszcze blaszane, które w zależności od rodzaju odporne są na różne szkodliwe czynniki. Płaszcze te mogą być wykonane z blachy zarówno ocynkowanej jak również nierdzewnej i kwasoodpornej. Coraz częściej do wykonania otuliny wykorzystuje się aluminium. Zarówno stal nierdzewna jak i aluminium posiadają wiele cennych zalet. Najważniejsza z nich to podatność na obróbkę plastyczną oraz odporność na korozję wodną, chemiczną i mechaniczną. Arkusze blachy poprzez odpowiednie rolowanie można wyprofilować w dowolny kształt. Przykłady odcinków płaszcza ochronnego to między innymi kolana, trójniki, redukcje lub króćce. Dzięki temu produkt można w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Blaszane płaszcze ochronne są odpowiednie do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Blacha także wpływa na walory estetyczne osłanianych elementów.

Podsumowując, ochronne płaszcze blaszane to dobry wybór dla firm zajmujących się wykonywaniem izolacji termicznej lub prowadzących prace wodne. Płaszcz blaszany świetnie sprawdza się także jako osłona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szeroki wybór materiałów i elementów konstrukcyjnych usprawnia pracę i dostosowuje się do potrzeb.