Bezpieczne klocki dla małych dzieci

Nasz mózg najszybciej przyswaja wiedzę w pierwszych latach życia, dlatego tak ważna jest jego wczesna stymulacja. Małe dzieci się uczą przez zabawę, do momentu kiedy nie rozpoczną regularnej nauki w szkole podstawowej.

Od jakiego wieku są klocki dziecięce?

klocki dla małych dzieciOd urodzenia w naszym mózgu powstaje ogromna ilość połączeń nerwowych, które najszybciej się tworzą w pierwszych kilku latach życia. Nie jest to przypadkowe, ponieważ to właśnie wtedy młody człowiek musi się nauczyć wszystkich podstawowych umiejętności i przyswoić sporo wiedzy. Najlepszym narzędziem do nauki są zabawki, gdyż to właśnie one dostarczają dziecku niesamowicie dużo wiedzy. Klocki dla małych dzieci uczą kształtów, kolorów, a także swoich fizycznych właściwości. Możemy wybrać klasyczne klocki o gładkiej powierzchni w jednolitych kolorach, ale możemy zainwestować w klocki edukacyjne, które jednocześnie nauczą malucha cyferek i liczb. Oczywiście dużo zależy do rodzica, który będzie się nimi bawił z dzieckiem. Najpierw maluchy burzą wszystko co zbuduje z nich mama lub tata, a później samo zacznie stawiać swoje pierwsze wieże. To ważne elementy w jego rozwoju, których nie wolno zaniedbać. Zabawa klockami uczy dziecka koncentracji, kształtuje wyobraźnię przestrzenną i ćwiczy małe paluszki oraz dłonie. Pierwsze klocki powinny być na tyle duże, aby dziecko nie mogło ich połknąć, gdyż to może grozić zakrztuszeniem. Najlepiej aby były wykonane z bezpiecznej i miękkiej gumy albo specjalnego tworzywa, które jest lekkie.

Na etapie niemowlęcym, ale też wczesnodziecięcym, lepiej żeby klocki były większe, ponieważ dzieci w tym wieku mają tendencje do badania przedmiotów oralnie. W sprzedaży bez problemu znajdziemy wiele modeli takich klocków, które będą bezpieczne i niedrogie.