Bezpieczeństwo najważniejsze, czyli detektor gazu

Jestem jednym z administratorów starych kamienic w jednym z większych miast naszego kraju. Jako, że sezon grzewczy rozpoczął się już na dobre zwracam uwagę wszystkim lokatorom nie tylko na to, co znajduje się w ich kaflowych piecach, ale jak niebezpieczny może okazać się dwutlenek węgla.

Warto mieć w mieszkaniu detektor gazu 

Detektor gazowyWydaje mi się, że ludzie mimo tak wielu komunikatów wciąż nie zdają sobie sprawy z tego jak ogromnym zagrożeniem jest czad, który wydobywa się nie tylko w sytuacji, gdy dochodzi do niewłaściwego spalania w piecu kaflowym, ale również tym gazowym. Co roku w telewizji i radio możemy usłyszeć, że gaz bywa niebezpieczny, a wystarczyłby porządny detektor gazu, aby zapobiec przykrym sytuacjom. Dlaczego tak uważam? Przede wszystkim dlatego, że życie może uratować nieco niepozorne urządzenie, jednak w takich lokalach mieszkalnych niezwykle konieczne. Detektor gazowy może uratować komuś życie. Produkt dostępny jest zarówno w wariancie tańszym i droższym. Często również straż pożarna prowadzi akcje i rozdaje takie detektory gazu dla osób, które palą w domu piecykami gazowymi czy detektor czadu dla tych, którzy używają pieców kaflowych. Warto zaopatrzyć się zanim nie jest jeszcze za późno. Sezon ruszył, ale nie jest jeszcze w pełni. Nie ma jeszcze ogromnych mrozów, dlatego też należy pomyśleć o tym szybciej. Jak mówi znane polskie przysłowie przezorny zawsze ubezpieczony. 

Dlatego też warto zakupić sobie detektor gazu i jak najszybciej go zamontować w swoim mieszkaniu. Nie zajmuje on wiele miejsca, nie przeszkadza i nie wydaje dźwięków jeśli nie wyczuje gazu. Powinni myśleć o nim wszyscy lokatorzy, którzy dogrzewają się piecykami z butlami gazowymi jak również Ci, którzy mają piece na gaz. To może uratować życie.