Baby born mojej siostrzenicy

Dzieci uwielbiają zabawę. Większość czasu spędzają bawiąc się, dzięki czemu poznają otaczający je świat. Chłopcy preferują samochody, roboty, czy klocki, natomiast dziewczynki najczęściej wolą lalki. Chociaż nie tylko, czasami jest zupełnie na odwrót.

Lalka dla mojej siostrzenicy

baby bornZbliżały się święta, i zastanawiałam się co kupić małej. Ciocia zawsze musi dbać, bo to moje małe oczko w głowie. Nie mam swoich dzieci, więc zajmuję się córką siostry kiedy tylko mogę. Uwielbia wszelkiego rodzaju lalki. Dzięki nim uczy się prawidłowych zachowań. Lalki interaktywne jak na przykład baby born posiadają wiele funkcji, które imitują zachowanie małego dziecka. Lalka płacze, lecą jej prawdziwe łzy. Wtedy siostrzenica wie, że coś jest nie tak. I uczy się, że albo musi sprawdzić pieluchę, i przewinąć lalkę, albo ją nakarmić. Dzięki temu wie, jak należy się zachowywać i w dorosłym życiu, uczy się opieki i troski o kogoś innego niż samą siebie. Dzieci na poziomie 3-6 lat jeszcze nie potrafią tak do końca zrozumieć, że kogoś boli głowa, albo, że ktoś jest chory. Takie lalki wspomagają proces zinternalizowania zasad zachowania w stosunku do innych. Dlatego po przeczytaniu dokładnego opisu na temat funkcji tej lalki, postanowiłam ją kupić. Uważam, że to odpowiedni prezent dla dziecka. Okazało się, że bardzo się ucieszyła z lalki. Nie rozstaje się z nią na krok. Co chwila ją karmi, przewija, i tuli jak płacze. Siostra aż sama jest zdziwiona, że mała tak się poczuwa do odpowiedzialności nad dzieckiem.

Dobrze jest sprawdzić, czy dziecko potrafi opiekować się zabawką, by wiedzieć, czy nadawać się będzie również do posiadania żywego zwierzątka. Takie trenowanie na lalkach jest na pewno o wiele bezpieczniejsze, niż kupowanie zwierzaka w ciemno, bo może stać mu się krzywda.