Atrakcje turystyczne w Kudowie

Wraz z dziewczyną mamy pewien, utarty zwyczaj – co roku we wakacje jeździmy w góry. Za każdym razem wybieramy inne miejsce chcąc poznać nasz kraj jak najlepiej. Poza tym uwielbiamy spędzać czas wolny podczas górskich wędrówek. Obydwoje z nas wtedy odpoczywamy i nie myślimy o codziennych troskach.

Wakacje w malowniczej Kudowie Zdrój

malownicza kudowaW tym roku nie chcieliśmy niczego zmieniać i również mieliśmy zamiar spędzić go w górskich klimatach. Tym razem wybór padł na Kudowę Zdrój, przepięknie położone miasto na ziemi kłodzkiej, u podnóża stóp Gór Stołowych. Zdecydowaliśmy się na to miasto z wielu powodów. Po pierwsze, malownicza Kudowa Zdrój miała wiele atrakcji turystycznych, także nie tylko mogliśmy spędzić czas w górach. Chcieliśmy zobaczyć Park Zdrojowy, z gatunkami wielu, nawet egzotycznych roślin, a także Kaplicę Czaszek, jedną z trzech na świecie. Kolejnym powodem był uzdrowiskowy charakter miejscowości, ponieważ chcieliśmy spędzić wakacje w miejscu z czystym powietrzem. Jednak do decydującego argumentu wyboru Kudowy Zdroju należała bliskość gór oraz całego ich uroku i atrakcji turystycznych. Mnogość ścieżek zachęcały do podejmowania wędrówek pieszych, poprzez których można było obejrzeć skarby Parku Narodowego Gór Stołowych. Uznaliśmy, że warte obejrzenia są atrakcje natury przyrodniczej, takie jak Błędne Skały – labirynt utworzony przez bloki skalne, które tworząc unikalne kształty są niezwykle urokliwe. Podobnie chcieliśmy zobaczyć Szczeliniec Wielki, który również tworzy labirynt ze skał, ale położone są one na najwyższym punkcie szczycie Gór Stołowych. Spotkać tam można niezwykłe kształty skalne, które maja liczne szczeliny, a w których nawet latem może zalegać śnieg.

Wszystkie te powody zachęciły nas do odwiedzenia Kudowy Zdroju. Wyboru ani przez chwilę nie żałowaliśmy, ponieważ spędzone tam wakacje okazały się wspaniałe. Wszystkie miejsce, które chcieliśmy zobaczyć były warte obejrzenia i na długo zostaną w naszej pamięci.