Akcesoria dla gołębi

Wiele osób decyduje się na hodowlę jakiegoś zwierzęcia. Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale hodowanie gołębi jest w naszym kraju dość popularne. Osobiście miałam okazję przekonać się o tym, gdyż mój tata sam posiada gołębnik w przydomowym ogrodzie oraz zna wielu innych hodowców. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym tematem, powinien wiedzieć – jak wyposażyć gołębnik?

Co powinno znaleźć się w gołębniku? 

wyposażenie gołębnikaHodowla gołębi pocztowych to główne zainteresowanie i zajęcie mojego taty. Od dziecka miałam więc styczność z tymi ptakami oraz ze sposobem ich hodowli. Z tego powodu zdecydowałam się na napisanie krótkiego poradnika na ten temat. Przede wszystkim, gołębie pocztowe czy też ozdobne powinny posiadać swój własny gołębnik. Są to zwierzęta, które bardzo przywiązują się do swojego miejsca zamieszkania. Kiedy już kupimy odpowiedniej wielkości i wysokości gołębnik, należy go odpowiednio wyposażyć. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć go w stanowiska lęgowe. Każda para gołębi zajmie jedno z nich i będzie bronić go przed innymi. Dlatego ważne jest to, aby gniazd było więcej niż par ptaków, aby uniknąć walk między nimi. To wyposażenie gołębnika należy uzupełnić o specjalny karmnik i poidło, dostępne do kupienie w wielu sklepach internetowych. Prócz tego w środku powinny być różnorakie półeczki czy żerdzie, aby gołębie mogły siadać wysoko pod sufitem. Również wylot na zewnątrz to akcesorium niezbędne. Gołębie będą wylatywać przez niego, aby wykonać swój codzienny oblot po okolicy.

Hodowla gołębi pocztowych nie jest trudna, a wyposażenie gołębnika można zakupić w bardzo wielu miejscach, sklepach ogrodniczych czy przez internet. Można również spróbować swoich sił i wykonać coś samodzielnie dla swoich podopiecznych. Na przykład zrobić im dużą konstrukcję z siatki, przypominającą klatkę, czyli wolierę. Umożliwi im ona przebywanie na świeżym powietrzu, ale bez możliwości oddalania się od gołębnika.